PKP SA

Kategoria:
Badania i rozwój
Lokalizacja:
woj. mazowieckie, 1
Data publikacji oferty:
2018-01-06
Data zakończenia oferty:
2018-02-06

Starszy Specjalista w Wydziale Badań i Analiz Strategicznych

dodaj do ulubionych

Opis stanowiska pracy

Zakres Czynności:

  • prowadzenie analiz w zakresie rozwoju transportu kolejowego, regulacji i zmian systemowych oraz trendów społeczno-gospodarczych wraz z przedstawieniem rekomendacji działań dla PKP S.A. i Grupy PKP
  • przygotowywania rekomendacji odnośnie priorytetowych obszarów poprawy i zakresu niezbędnych działań strategicznych Spółki i Grupy PKP
  • monitorowanie i analiza w zakresie standardów zarządzania oraz świadczonych usług na dworcach kolejowych w krajach UE
  • monitorowanie oraz analiza zmian w procesach transportowych w Polsce oraz w krajowym i międzynarodowym rynku przewozów kolejowych
  • współpraca przy opracowaniu dokumentów strategicznych na poziomie Spółki i Grupy PKP, w tym Strategii PKP S.A.
  • współpraca przy organizacji i realizacji badań na potrzeby Biura lub innych komórek organizacyjnych, w celu rozwoju kierunków strategicznych lub wypracowywania rozwiązań wspierających
  • prowadzenie dokumentacji projektowej i analiz, w tym przygotowywanie raportów i prezentacji dotyczących realizowanych projektów
  • identyfikacja i mitygacja ryzyk oraz przygotowanie rekomendacji działań w ramach prowadzonego portfela projektów
  • organizacja i prowadzenie spotkań podsumowujących etapy wdrażania projektów
  • wykonywanie innych poleceń zlecanych przez przełożonego

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki ekonomiczne, finansowe i pokrewne
  • minimum 1 rok doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku - ilościowa i jakościowa analiza danych, raportowanie zarządcze, wnioskowanie na podstawie danych i modeli
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Excel, PowerPoint, Word)
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • kreatywność i umiejętność znajdowania rozwiązań
  • dokładność, dobra organizacja pracy oraz zaangażowanie w powierzone zadania
  • umiejętność nawiązywania współpracy i kontaktów z klientem wewnętrznym i zewnętrznym

Oferujemy:

  • umowę o pracę na zastępstwo
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • pracę w firmie z bogatymi tradycjami
  • udział w licznych projektach związanych z rozwojem spółek Grupy PKP - jednego z największych polskich pracodawców zatrudniającego ponad 70 tys. pracowników
  • atrakcyjne warunki pracy