Kategoria:
IT - Rozwój oprogramowania
Lokalizacja:
woj. mazowieckie, 1
Data publikacji oferty:
2021-11-08
Data zakończenia oferty:
2021-12-08

Linux Infrastructure Administrator 100% remote

dodaj do ulubionych

Opis stanowiska pracy

Zadania:

• Wykonywanie wsparcia 2/ 3 poziomu dla całej infrastruktury klienta i opracowywanie rozwiązań w celu stabilizacji i odświeżenia środowiska

•Modyfikowanie konfiguracji systemu operacyjnego i utrzymanie usług serwera
• Radzenie sobie z żądaniami, zmianami i rozwiązywaniem problemów w infrastrukturze klienta oraz zapewnienie i wsparcie zarządzania systemami w środowisku wymagającym wysokiej dostępności
• Używanie skryptów lub innych języków programowania do automatyzacji procesów i utrzymania środowiska aplikacji
• Generowanie i prowadzenie dokumentacji.

Doświadczenie zawodowe:

• minimum 2 lata pracy przy budowie, utrzymaniu i rozwoju platform OpenStack
• minimum 1 rok doświadczenia w pracy z Kubernetes oraz docker
• minimum 3 lata pracy we wdrażaniu i utrzymaniu systemów Linux (preferowany RedHat, CentOS)
• minimum 2 lata pracy we wdrażaniu i utrzymaniu systemów w środowiskach wirtualnych (KVM, Openstack)

Certyfikaty: (Będą dużym atutem)

• preferowany Red Hat Certified Architect; minimalnie - RedHat Certified Engineer
• dodatkowy atut: Red Hat Certified System Administrator in Red Hat OpenStack

Znajomość technologii:

• CaaS/PaaS: Kubernetes lub OpenShift
• Kontenery: Docker, containerd
• Platformy IaaS: koniecznie - Openstack, dodatkowy atut - oVirt
• Wirtualizacja: KVM
• Klastry: Pacemaker, Haproxy
• Storage: ceph
• Sieć: calico
• Middleware: RabbitMQ
• Usługi: Postfix, Apache, Squid, Bind
• Konsole zdalne: Dell iDrac, HP iLo
• Automatyzacja: Ansible, Terraform, Puppet
• Programowanie: koniecznie - Bash/Shell, dodatkowy atut - Python lub Go lub C/C++ lub Java
• Systemy monitoringu: Prometheus, Grafana, Zabbix/Nagios,
Języki obce:
• Angielski zaawansowany (minimum poziom B2)
• Znajomość Hiszpańskiego lub Rumuńskiego lub Francuskiego będzie dodatkowym atutem